INFO

 • Konkurs Matematyczny KOMA'2017

  Konkurs Matematyczny KOMA'2017

  W najbliższym czasie w szkole odbędzie się konkurs Matematyczny KOMA'2017

  Konkurs Matematyczny KOMA

  Konkurs ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi (zwłaszcza dla młodszych uczniów) sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi. Wykłady finałowe często dotyczą tego samego zagadnienia dla wszystkich poziomów edukacyjnych, co czyni niezwykle ciekawą analizę publikowanych w Internecie wyników. W obu etapach uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące tego samego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek. W finałach temat nie jest związany z programem matematyki szkolnej.

  Eliminacje

  Odbywają się w szkole, wykład wygłasza nauczyciel. Temat wykładu związany jest z programem nauczania, ale szeroko poza niego wykracza.

  Finały

  Odbywają się w Instytucie Matematycznym UWr. Po wykładzie następuje 40-minutowa przerwa na przejrzenie i uporządkowanie notatek, dyskusję z wykładowcą, kolegami i nauczycielami. Po części zadaniowej następuje dalsza część wykładu, dotycząca zastosowań poznanego pojęcia. W tym czasie jury ocenia prace i wyłania zwycięzców.

  miejsce konkursu finałowego

  Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, sala HS
  pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław


  eliminacje szkolne

          SP - 20 XI    GM - 27 XI

  finały

         SP - 2 XII   GM - 9 XII

  Zgłoszenia chętnych u nauczycieli matematyki lub za pomocą poczty w Librusie jako odpowiedź na wysłany do Was list.

   

   

 • XV Matematyczne Marsze na Orientację

  XV Matematyczne Marsze na Orientację

  21 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Domagały i Pani Sowińskiej - Greiner wzięli udziałł w XV Matematycznym Marszu na Orientację.

  Organizatorami zawodów były: Fundacja Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, LO nr VI we Wrocławiu , LO nr XII we Wrocławiu, a tegorocznym gospodarzem była  Szkoła Podstawowa nr 3 z Wrocławia. Była to świetna zabawa z matematyką w Parku Zachodnim i miły sposób spędzenia sobotniego jesiennego dnia. Uczestniczyło w niej blisko 1000 osób. MMnO to największa popularna impreza w Polsce. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie, ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji. Promuje tereny zielone miasta i okolic Wrocławia.

  W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowały cztery uczniowskie patrole: Sadowska Nikola (2BM G 12), Barbrich Randżit (3AS G 12) Ozga Krystian (3AS G 12), Bednarkiewicz Tomasz (7A SP), Kuśmińska Zuzanna (7A SP), Śliwa Ada (7A SP), Knafel Izabela (7B SP), Kusznir Wiktoria (7B SP), Wiszniewska Ewa (7B SP), Modrzewski Wiktor (7D SP) i Kamila Ciszewska.

   Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji zawodów w przyszłym roku szkolnym.

  Zdjęcia można zobaczyć w albumie fotograficznym i na stronie szkoły Gimnazjum 12 i SP 51.

 • Koło SCRABBLE 2017/2018

  Koło SCRABBLE 2017/2018

  UWAGA

  Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach

  KOŁA SCRABBLE

  zapraszam do zapisywania się u Pani Jolanty Domagały.

  Termin pierwszego spotkania ustalimyz zapisanymi osobami.

  Bierzemy udział w ogólnopolskim programie SCRABBLE W SZKOLE.

  Pierwsze zadanie na miesiąc październik - ZAJMIEMY SIĘ NIM NA PIERWSZYM SPOTKANIU KOŁA:

  Czy zauważyliście na planszy ciekawą zależność?

  Wszystkie słowa to rzeczowniki w mianowniku! Odpowiadają na pytanie – co? kto?