INFO

FOTOPRZEWODNIK

SZKOLNY DZWONEK REAKTYWACJA

Zapraszamy do lektury kolejnych numerów gazety szkolnej. Wystarczy wybrać: sortuj Z-A, wpisać: Szkolny Dzwonek i wybrać: województwo dolnośląskie

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety?nsort=n.title&ndirection=desc&strona=1

Piątek 06.03.2015

Licznik wejść

Ilość odwiedzin: 228727

WIADOMOŚCI

 • Informacja dla uczniów klas III gimnazjum

   

  "Wyklikaj swoją szkołę zawodową"

  Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej uruchomił mapę szkół zawodowych. – Stworzono ją po to, by przede wszystkim gimnazjaliści i ich rodzice mieli szansę poznać ofertę szkół zawodowych działających w ich okolicy. Być może skłoni ich ona do rozważenia wyboru zawodowej ścieżki edukacji .

 • Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory

  27.02.2015

  DNIA 27 LUTEGO 2015R. KLASA1 b WEŹMIE UDZIAŁ W REGIONALNYM FESTIWALU NAUKOWYM  E(x)plory.

  W programie festiwalu:

  Lodowate eksperymenty - pokaz
  Przez moment powieje chłodem, bowiem będziemy wykonywać mnóstwo eksperymentów z substancją o temperaturze –200 °C i nie tylko. Ciekły azot i suchy lód mają naprawdę niesamowite właściwości o czym będziecie mieli okazję się przekonać. Sprawimy, że żywy kwiat pokruszy się na drobne kawałki jak porcelanowy wazonik, cukrowe pianki staną się chrupiące, a metalowa łyżeczka zacznie piszczeć z zimna. Prowadzący: Funiversity

 • Wykład proekologiczny "Formy ochrony różnorodności biologicznej w Polsce- przykłady na Dolnym Śląsku".

  Zapraszamy na wykład: „Formy ochrony różnorodności biologicznej w Polsce - przykłady na Dolnym Śląsku”.

  Zasady ochrony, pomnażania oraz korzystania z zasobów różnorodności biologicznej określa Konwencja o różnorodności biologicznej, nakazująca ochronę przyrody na trzech poziomach: genetycznym, gatunkowym i ekosystemowym. Została ona podpisana w dniu 5 czerwca 1992 r. w Rio de Janeiro podczas konferencji „Środowisko i Rozwój” (UNICED), znanej jako „Szczyt Ziemi”. Zobowiązywała ona państwa ją ratyfikujące, w tym Polskę (od 1995 r.), do dokonania własnych ocen różnorodności biologicznej oraz do opracowania i wdrożenia strategii jej ochrony (...)

 • Wyjście do kina!

  W poniedzialek, 23.02.2015r., 30 uczniów z klasy  2B I 3b wychodzi na projekcję filmu i warsztaty filmowe w ramach programu KINO-SZKOŁA- KULTURA organizowanego przez KINO NOWE HORYZONTY. Wychodzimy ze szkoły na 2. lekcji, przewidziany powrót ok. godz.14. Zajęcia od rana odbywaja sie wg planu. Uczniowie pozostający w szkole uczą się we wskazanych przez Wychowawców klasach. Tym razem młodzież obejrzy film pt.Sugar Man. Realizujemy w ten sposób Podstawę Programową, zatem wyjście dla grupy jest obowiazkowe.  Recenzje zamieścimy po wydarzeniu.

 • MATEMATYCZNE PRETEKSTY

  Serdecznie zapraszamy do udziału w  ogólnopolskim konkursie

  MATEMATYCZNE PRETEKSTY

  czyli matematycznej zabawy z elementami rywalizacji.

  Konkurs ma innowacyjną formułę, uczy dostrzegać matematykę wokół nas i czytać ze zrozumieniem, wzmacnia więzi rodzinne.   Konkurs kosztuje tylko 3 zł!

  Szczegółowe informacje o Konkursie  znajdują się w serwisie internetowym  www.MATPRET.pl

 • Podziękowanie

  Wolontariusze Gimnazjum nr 12

  dziękują PIEKARNI "KIBAŁO" 

  za włączenie się do akcji Pączek dla Afryki.

 • "TŁUSTY CZWARTEK" W NASZYM GIMNAZJUM

 • To takie proste!

   

  To takie proste. W środę 11.02. skrzyknęliśmy się z wolontariuszami Świetlicy Środowiskowej Źródełko oraz Paniami z Klubu Ludzi Aktywnych działających przy Parafii św. Jadwigi. Dzięki gościnności Ks. Proboszcza spotkaliśmy się w kuchni Domu Parafialnego i zakasaliśmy rękawy. Panie z Klubu zdradziły tajny sekret na róże karnawałowe i zaczęliśmy wypieki. Wielopokoleniowa zabawa była przednia. (Fotoreportaż na naszej stronie w albumie). W efekcie powstały piękne tradycyjne róże, które potem sprzedawaliśmy w ramach akcji „Pączek dla Afryki.” Panie z Klubu Ludzi Aktywnych i Świetlica Środowiskowa przekazały kwotę 200 zł, nasza szkoła za róże 160 zł. Produkty dostarczyła Pani Ula ze Źródełka. Rozstając się późnym popołudniem obiecywaliśmy sobie, że musimy się jeszcze raz kiedyś spotkać, „bo te Panie to mają swoje tajemnice”. Warto je odkryć, a przy okazji zrobić coś fajnego dla tych, u których jest wojna i cierpią niedostatek. Pozdrawiamy wszystkich, którzy z uśmiechem „pałaszowali” nasze róże karnawałowe!!!

 • Dla każdego!

      Już od 16 lutego Krav Maga zawita do ZS Nr 24. Akademia Obrony „SAGGITA” zaprasza na   treningi  systemu walki, który pozwala na szybką i skuteczną obronę, nawet w przypadku ataku większego i silniejszego napastnika.

  Krav Maga to również sposób na utrzymanie formy, ponieważ wszystkie zajęcia rozpoczynają się od treningu wydolnościowego – dla każdego w miarę jego możliwości.

 • Gimnazjum Nr 12 przyjęte do Sieci Szkół Patronackich Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia"

  Z dumą informujemy, że Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" Oddział we Wrocławiu przyjęło naszą placówkę  do Sieci Szkół Patronackich http://iustitia.pl/wroclaw/. Otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający ten  fakt. Ma to dla szkoły ogromne znaczenie, ponieważ planujemy  z nowym rokiem szkolnym utworzyć klasę mundurową w Gimnazjum Nr 12.

  Uczestnikom Sieci  Stowarzyszenie zapewnia  w szczególności wizyty sędziów w szkole (prowadzenie zajęć o podstawach prawa i sądownictwie), udział sędziów w działaniach szkoły mających na celu zapobieganie demoralizacji młodzieży i profilaktykę uzależnień a także organizowanie wycieczek uczniów do sądów.

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 24
  ul. P.ELUARDA 51-55
  54-019 WROCŁAW
 • tel. 71 798 69 00
  sekretariat : 71 798 69 00 w. 100

Galeria zdjęć