REKRUTACJA 2015-2016

FOTOPRZEWODNIK

SZKOLNY DZWONEK REAKTYWACJA

Zapraszamy do lektury kolejnych numerów gazety szkolnej. Wystarczy wybrać: sortuj Z-A, wpisać: Szkolny Dzwonek i wybrać: województwo dolnośląskie

Wtorek 21.04.2015

Licznik wejść

Ilość odwiedzin: 256956

WIADOMOŚCI

• UWAGA UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH GIMNAZJUM

Przypominam, że  podczas trwania egzaminu gimnazjalnego tj. w dniach 21, 22 i 23 kwietnia 2015 r. (WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w klasach pierwszych i drugich są odwołane.

• EGZAMIN GIMNAZJALNY-2015

• ''WIOSNA W NACZYNIU" - WARSZTATY FLORYSTYCZNE

• Ostatnie Pożegnanie

"Jesteś taką godziną, która już nie wróci,
    stosem listów pożółkłych w głębinie szuflady,
    zapomnianym uśmiechem, który bardzo smuci
    i wspomnieniem, na które nie ma żadnej rady”

• Święta Wielkanocne

Wielkanoc pachnie wiosną...
    To pora tak radosna
    Pełna pisanek kolorowych
    I prezentów zajączkowych.
    Na stole bazie i cukrowy baranek
    I mnóstwo wody w dyngusowy poranek

• Lekcja historii inaczej

26.03.2015

W środę 25.03  odbył sie dla klasy IIIb i I B wykład na temat holocaustu. Zajęcia poprowadził Pan Sebastian Górski.

Na początku wykładu przypomnieliśmy sobie, kim są Żydzi. A także stereotypy wygłaszane na ich temat oraz charakterystyczny dla nich styl np. ubioru. Potem obejrzeliśmy prezentację na ten temat. W trakcie dostaliśmy karty pracy, na których były opisane losy Żydów w czasie II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się z nich, że każdy Żyd musiał mieć opaskę z gwiazdą Dawida. Później, na podstawie przeczytanego tekstu, odpowiadaliśmy, w jaki sposób naziści prześladowali wyznawców judaizmu. Potem wspólnie przedstawiliśmy hitlerowską hierarchię społeczną. Na koniec poznaliśmy nastawienie Polaków wobec Żydów. Zastanawialiśmy się, dlaczego jedni nasi rodacy pomagali im z narażeniem życia swojego i całej rodziny , inni donosili na nich, a jeszcze inni byli wobec nich neutralni. Rozważając te dylematy, zastanawialiśmy się nad własnaą postawą wobec stereotypów narodowych i religijnych. Była to ciekawa lekcja historii i moralności.

• 28-03-2015 SOBOTA NAD STAWAMI LEŚNICKIMI

W najbliższą sobotę Koło Wędkarskie zaprasza wszystkich wędkarzy i nie tylko na akcję przygotowania Stawów Leśnickich do wiosennego sezonu wędkarskiego. Zbiórka o godzinie 9.00. Odbędzie sie wielkie sprzątanie zakończone wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Uczniowie, którzy wezmą udział w tej imprezie na rzecz ochrony środowiska naturalnego będą mogli zaliczyć działanie dodatkowe do wzorowej oceny zachowania. Wszyscy ci, którzy zdecydują się na udział w akcji powinni zgłosić się na miejscu do Pana Zbigniewa Kotabskiego - instruktora naszego Koła Wędkarskiego.
    Gorąco zachęcam Małgorzata Szafoni-Chorbińska Dyrektor Zespołu Szkół Nr 24

• Ekopiknik w ZS nr 4

Reduce, Reuse, Recycle! – czyli zapraszamy na ekopiknik!

W poniedziałek 30 marca 2015 r. w godzinach 9:20-13:20 odbędzie się kolejny z serii ekopikników organizowanych w ramach projektu „Mój zielony DOM”. Tym razem pod hasłem Reduce, Reuse, Recycle" spotkamy się w Zespole Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrocławiu (ul. Powstańców Śląskich 210-218).

• WIOSENKA

23.03.2015

W piątek 20 marca 2015r witaliśmy najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Po trzeciej lekcji spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej i tam trochę się bawiąc, trochę ucząc spędziliśmy kilka godzin. W czasie tegorocznej Wiosenki (tak nazywamy coroczne imprezy z okazji przyjścia wiosny) realizowaliśmy 4 zadania konkursowe z konkursu "Szkoła zawodowych perspektyw". Podczas imprezy uczniowie m.in.:

- wysłuchali pogadanki specjalisty ds. doradztwa zawodowego "Jak planować swoją przyszłość, jak wybór szkoły wpływa na nasz dalszy los, dlaczego warto uczyć się języków?

sekretariat : 71 798 69 00 w. 100