INFO

PROGRAM i WYKŁADOWCY KOLEJNA ODSŁONA 22-25 lutego 2017 WOJTEK PILICHOWSKI O WYKŁADOWCACH REGULAMIN ZGŁOSZENIA

VI WROCŁAWSKIE WARSZTATY MUZYCZNE WOJTKA PILICHOWSKIEGO

WOJTEK PILICHOWSKI

Wojtek Pilichowski

basista, kompozytor, aranżer, producent. Muzyk sesyjny, wykładowca na najbardziej prestiżowych warsztatach muzycznych w Polsce i na świecie. Autor podręczników i szkół gry na gitarze basowej.

Kilka dat:

1992 – początek pracy zawodowej – Jan Bo (Borysewicz, Morawski, Pilichowski)

1994 – pierwsza płyta solowa – „Wojtek Pilichowski”

1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003 – wybierany jako najlepszy basista w Polsce przez czytelników magazynu „Gitara i Bas”

1996, 1997, 1998, 2001 – nagroda Playbox przyznawana przez największe stacje radiowe w Polsce dla najlepszego basisty

2002 – Powołanie do życia pierwszej, polskiej super grupy jazz – rockowej TTR2 (Pilichowski, Raduli, Łosowski).

         - kontrakt endorserski z firmą Ashdown (światowy lider w produkcji osprzętu basowego)

2005 – Firma Mayones rozpoczyna sprzedaż sygnowanej przez Wojtka gitary basowej. Gitary Pi 4 LIVE oraz Forum Pi do dzisiaj sprzedają się na całym świecie.

2008 – Premiera pierwszego w Polsce koncertu DVD z muzyką jazz – rockową „Electric Live”

2011 – Rejestracja koncertu DVD „Wojtek Pilichowski Band na Zamku Kliczków”. Premiera wydawnictwa zrealizowanego w niesamowitej scenerii dziedzińca Zamku Kliczków planowana jest na nośnikach:  Blu Ray, DVD oraz audio w tym roku.

        -  Gitara Wojtka została umieszczona w Hard Rock Cafe Hall of  Fame w Krakowie.

 

Kilka liczb:

- SOLO: wydał dziesięć płyt (w przygotowaniu jedenasta) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej, których łączny nakład przekroczył sto tysięcy egzemplarzy. Zagrał ponad pięćset koncertów.

- MUZYK SESYJNY: nagrał ponad sto pięćdziesiąt albumów z największymi gwiazdami sceny polskiej od muzyki pop, poprzez jazz, skończywszy na rockowych transkrypcjach muzyki poważnej. Nakład wszystkich nośników przekroczył kilka milionów egzemplarzy. Zagrał ponad  trzy tysiące koncertów.

Kilka faktów:

- Wielokrotnie zapraszany na festiwale i pokazy od  Los Angeles do Ałma – Aty w tym:

Bass Player Live (USA) – najbardziej prestiżowe spotkanie basistów na świecie oraz Euro Bass Days, European Bass Day – największe spotkania basistów w Europie (Włochy, Niemcy, Anglia, Holandia, Bratysława), NAMM SHOW (Los Angeles),  MUSIC MESSE (Frankfurt) – największe targi muzyczne na świecie.

- W Polsce zagrał solo na festiwalach: Przystanek Woodstock, Pozytywne Wibracje, Solo Życia, jako gwiazda został zaproszony do udziału w jubileuszowym, X Thank’s Jimmy Festiwal podczas którego gościnnie z Wojtkiem wystąpił Leszek Możdżer.

- Zaproszony do udziału w koncercie z okazji 40-lecia Hard Rock Cafe, a także do udziału w finale jednego z najpopularniejszych live show w Polsce – Must Be The Music.

- Solowe płyty Wojtka wydawane były przez: PolyGram, Universal, Axel Springer, Polskie Radio/Warner Music Polska, oraz własne wydawnictwo płytowe.

- Trasa koncertowa Nosie Live – liczyła 59 koncertów (w ciągu trzech miesięcy) i dlatego uznawana jest za największą, klubową trasę koncertową w 2011 roku.

 

Wszystkie te daty, liczby i fakty tłumaczą, dlaczego Wojtek Pilichowski uważany jest za jeden z największych autorytetów muzycznych w Polsce, a także dlaczego przylgnęła do niego opinia, że jest „najbardziej rozpoznawalnym polskim basistą na świecie”.

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 24
    ul. P.ELUARDA 51-55
    54-019 WROCŁAW
  • tel. 71 798 69 00
    sekretariat : 71 798 69 00 w. 100

Galeria zdjęć