O szkole NASI ABSOLWENCI CERTYFIKATY

O szkole

W Leśnicy, w charakterystycznym budynku przy ul. Pawła Eluarda 51-55, mieści się  od kilkunastu lat Gimnazjum Nr 12. Od  1 września 2007 roku Szkoła została przekształcona w Zespół Szkół Nr 24 - w jej skład weszło Liceum Profilowane Nr XVII. Od  1 września 2013 Zespół Szkół rozszerzył się o kolejną placówkę - Szkoła Policealną Nr 17 kształcącą w zawodzie  - florysta.

Przez szkołę w tym czasie przewinęło się ponad tysiąc uczniów – księga uczniów obejmuje obecnie 1179 nazwisk. W 2010  roku obchodziliśmy 10-lecie Gimnazjum nr 12.

Uczniowie  i absolwenci naszej szkoły to nie tylko mieszkańcy Leśnicy, ale -ze względu na wygodny dojazd-  również mieszkańcy okolicznych osiedli.

Zadbana zieleń, w której tonie nasza szkoła, pozytywnie wpływa na nasze nastroje i chęć do działania. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla gości z Przedszkola i Szkół Podstawowych oraz absolwentów.

Co nas wyróżnia ?

• kameralność
  • aktywny udział w projektach edukacyjnych
  • wspieranie uzdolnionych uczniów